O webu
Proč používám Sublime Text
  1. Rychlost – první spuštění trvá trochu déle, ale potom je práce se soubory okamžitá.
  2. Hledání, včetně regulárních výrazů s možností „najít a nahradit“ v celém projektu. Text odpovídající regulárnímu výrazu se okamžitě zvýrazňuje.
  3. Snippety – jednak se do ST snadno vytváří, jednak se dobře používají. U snippetu se nastaví text, kterým se po stiknutí Tabu obsah vloží. Zároveň lze nastavit, jak má Tab přeskakovat v už vloženém kódu. Pokud se vloží například odkaz, kursor je připraven v hodnotě atributu href a po stisknutí Tabu se intuitivně přesune do obsahu značky. Stejně to funguje u PHP funkcí, podmínek, cyklů apod.
  4. Ukládání relace – ST si pamatuje otevřené soubory, ba co ještě, pamatuje si i posice kursoru či označený text v každém otevřeném souboru. Zavřít editor tedy není vůbec problém, příště se otevře přesně ve stejném stavu jako byl zavřen.
  5. Náhled souboru – stačí-li se na nějaký soubor jen podívat, ST jej zobrazí, ale nevytvoří mu záložku mezi otevřenými soubory, dokud se soubor nezmění. Záložky se soubory se tak zbytečně nezanáší.
  6. Vícenásobný kursor – velmi návykové. Při přidržené klávese Ctrl si lze vytvořit v souboru libovolné množství kursorů. A tak například psát na více míst zároveň. Vícenásobný kursor v Sublime Text
  7. Najít následující výskyty – souvisí s předchozím. Klávesovou zkratkou Ctrl + D se postupně označují stejné řetězce jako je právě označený. Díky předchozímu bodu je potom lze všechny najednou přepsat.
  8. Prohazování – opět souvisí s vícenásobným kursorem. Při označení více řetězců je možné je klávesovou zkratkou Ctrl + T elegantně prohazovat.
  9. Náhled souboru – v případě práce s velmi dlouhým souborem pomůže, že je vedle hlavního obsahu vidět celkový zmenšený náhled souboru.
  10. Geniální napovídání – v ST je možné využívat Emmet, který velmi výrazně zjednodušuje psaní (nejen) HTML a CSS kódu. Emmet je potřeba doinstalovat jako plugin. Napovídání v Sublime Text

Odkazy