Postman

Je to nástroj, který umožňuje vytvářet, testovat a dokumentovat HTTP požadavky a odpovědi. Může být použit pro vývoj a testování různých typů webových služeb – jako jsou REST, SOAP, GraphQL atd.

Postman má řadu užitečných funkcí, jako je schopnost ukládat požadavky a odpovědi, automatisovat testování a integrovat se s dalšími nástroji pro vývoj aplikací.

Je k dispozici jako rozšíření pro webové prohlížeče i jako samostatná aplikace pro Windows, macOS a Linux.

Postman

Pro koho se hodí

Hodí se pro vývojáře, kteří vyvíjejí API, a v Postmanovi si snadno ověří správný výsledek.

Užitečný je i pro testery, pro otestování, že API funguje, jak má.

Užitečný je i při implementaci a integraci cizích API, protože si v něm člověk může snadno odladit potřebná API volání.

Alternativy

Existuje mnoho alternativ nabízející podobné funkce, například:

  1. cURL – příkazový nástroj, který umožňuje odesílat HTTP požadavky z příkazového řádku. Je to příkazový nástroj, takže ho mohou používat především vývojáři a operátoři systémů.

  2. SoapUI – nástroj pro testování webových služeb, který je k dispozici pro Windows, MacOS a Linux. Poskytuje širokou škálu nástrojů pro testování a automatizaci, včetně možnosti vytvářet testovací scénáře a sledovat výsledky.

  3. Insomnia – je další nástroj pro testování a dokumentaci API, který je k dispozici jako samostatná aplikace pro operační systémy Windows, MacOS a Linux. Má jednoduché a intuitivní rozhraní a poskytuje širokou škálu nástrojů pro testování a automatizaci.

  4. Paw – nástroj pro testování a automatizaci API, který je k dispozici pro MacOS. Má intuitivní rozhraní a poskytuje širokou škálu nástrojů pro testování a automatizaci, včetně možnosti vytvářet testovací scénáře a sledovat výsledky.

  5. Fiddler – nástroj pro monitorování, ladění a testování HTTP požadavků, který je k dispozici pro Windows. Může být použit pro testování různých typů webových služeb a poskytuje širokou škálu nástrojů pro ladění a monitorování HTTP požadavků.

To je všechno. Líbil se vám článek a chcete se dozvědět, až vyjde další?

Sledujte:

 

Připomínky mi pište do komentářů ↓

Vývojářské nástroje v prohlížečích

Nástroje pro vývojáře v prohlížečích

Pro testování a ladění webu existují (nebo je lze snadno doplnit) ve všech rozšířených prohlížečích vývojářské nástroje.

Jak zapsat na české klávesnici?

Zvláštní znaky na české klávesnici

Jak na běžné české klávesnici pohodlně programovat a zapisovat všelijaké speciální znaky?

Proč používám Sublime Text

10 důvodů proč používám Sublime Text

Sublime Text (zkráceně ST) je textový editor vhodný pro webdesign. Proč jej používat?

Komentáře